MENU

<iframe> ... </iframe> HTML značka pro vložení kódu z jiných stránek

Tato značka se používá v případě, pokud chcete vložit do vašich stránek něco, co se nachází na jiném webu. Může se jednat o video z YouTube, mapu z www.mapy.cz apod.

Atributy značky <iframe>

Atribut: src

Atribut [src] definuje, z jaké adresy má být načten obsah do <iframe>. Tento atribut je pochopitelně povinný, jelikož bez něj by iframe nefungoval.

Ukázka

<iframe src="https://www.youtube.com/embed/z-rr7Mwsei4"> ... </iframe>

Atributy: width a height 

Těmito atributy se určuje velikost, kterou má iframe obsadit v toku HTML dokumentu. Jiné HTML elementy (třeba <a>) si určují velikost podle obsahu. To u <iframe> nejde, jelikož obsah leží na jiné stránce. U rozměrů psaných přímo do HTML atributů width a height se udávají pouze číslovky v pixelech a neuvádí se tam žádné "px". Nelze použít jinou hodnotu, třeba procenta. 

Není sice nezbytné vkládat šířku (width) a výšku (height) přímo do atributu HTML, ale je to rozumné. Rozměry můžete také definovat pomocí CSS stylů, a to konkrétně pomocí width a height.

Ukázka

<iframe width="200" height="100" ...></iframe>  

Jaké CSS vlastnosti se u odkazů používají nejčastěji

Nejčastěji se používají vlastnosti: width, height, border...

Kam dál

Kurz základy HTML a CSS | Kurz tvorby webových stránek pomocí systému Joomla

Potřebujete pomoci? Žádný problém!

Nevíte si s něčím rady a potřebujete rychlou pomoc odborníka? Můžete se obrátit na nás a my vám dokážeme pomoci i přes internet.

Více o on-line pomoci přes internet se dozvíte zde:

On-line pomoc

Pokud nevíte, neváhejte se zeptat

© HelpMark | Tomáš Herout | Tel: +420 739 719 548 

Používáme cookies

Soubory cookie používáme k analýze údajů o našich návštěvnících, ke zlepšení našich webových stránek, zobrazení personalizovaného obsahu a k tomu, abychom od vás měli zpětnou vazbu.