MENU

Instrukce pro on-line výuku

On-line výuka probíhá v pohodlí domova, kdy student má celý výklad zaznamenaný na audio video záznamu a může se tudíž kdykoli vrátit k čemukoli, co zapomněl.

Komunikace probíhá prostřednictvím Skype, který je součástí každého operačního systému Windows 10. Přesto je možné si ho nainstalovat samostatně prostřednictvím tohoto odkazu.  

Moje Skype jméno je: herout.tom

Budete ještě potřebovat k výuce HTML, CSS, JavaScriptu, PHP a SQL

K výuce počítačových jazyku budete ještě potřebovat nějaké vývojové prostředí. To je SW, který vám usnadní vaši práci. To, co níže bude napsáno berte spíše jako doporučení pro tápající než jako dogma. Pokud už jste zvyklí na nějaké vlastní nástroje, tak je používejte dál.

Chrome

Je internetový prohlížeč, na které já osobně provádím výuku. Ne že by byl nejlepší, ale je nejpoužívanější podle statistik, tak používám to, co většina. Pokud byste chtěli vidět totéž co já a nemáte Chrome nainstalovaný, můžete ho stáhnout zde.  Můžete ale používat klidně jakýkoli jiný.

Notepad++

Jedná se o velice jednoduchá vývojové prostředí pro veškeré výše jmenované jazyky. Je jednoduchý na instalaci (ke stažení na instalaci zde), ale existuje i ve verzi portable, pokud nemáte možnost instalovat do vašeho počítače, který je třeba firemní a vy nemáte oprávnění cokoli do něj instalovat. (verze portable ke stažení zde). Notepad++ je zcela zdarma

Apache NetBeans

Notepad++ je sice velice jednoduchý, ale současně také logicky nabízí méně výhod. Oproti tomu Apache NetBeans je daleko robustnější SW, zato toho umí podstatně více. Cenou za to je ale potřeba naučit se ho ovládat. Já osobně ho používám (odkaz k jeho stažení zdarma), ale nikoho k tomu nepřesvědčuji.  Pokud jste zvyklí používat jiné vývojové prostředí, tak ho klidně používejte dál.

Na PHP, SQL, Joomlu a WordPress budete ještě potřebovat

Jazyky PHP a SQL potřebují ještě mít někoho, ke komu budou mluvit. Potřebují virtuální server. Nejjednodušší řešení je XAMPP, který vám nainstaluje Apache pro PHP a současně i MySQL pro databázi. XAMPP si můžete zdarma stáhnout zde. Jestliže ovšem používáte jiné řešení pro PHP a SQL, tak ho klidně používejte i nadále.

Co když budete chtít pomoc na dálku

Pokud si nebudete umět poradit a bude zapotřebí můj vzdálený přístup na váš počítač (jako bych si sedl k vašemu počítači), můžeme využít vzdáleného přístupu přes vzdálenou plochu Chrome, kterou naleznete zde. K tomu už patrně budete potřeba mít nainstalovaný prohlížeč Chrome.

Pokud nevíte, neváhejte se zeptat

© HelpMark | Tomáš Herout | Tel: +420 739 719 548 

Používáme cookies

Soubory cookie používáme k analýze údajů o našich návštěvnících, ke zlepšení našich webových stránek, zobrazení personalizovaného obsahu a k tomu, abychom od vás měli zpětnou vazbu.