MENU

Co je to description – popis

Description (česky „popis") je v jazyce HTML tkz. metatag. Jeho úkolem je informovat vyhledávače o stručném obsahu webové stránky. Vyhledávače mohou (ale nemusí) obsah tohoto description použít ve výsledcích vyhledávání (tkz. SERP). Nejčastěji používané vyhledávače Google a Seznam mohou umístit obsah description ve dvou řádcích pod titulkem.

description (popis) na Google

Význam description

Dobře formulovaný popisek může rozhodnout o tom, zda návštěvníci přicházející z vyhledávače kliknou na nabídnutý odkaz, či nikoli.

Délka description

Description (popis) může obsahovat libovolný počet znaků, ale vyhledávače zobrazí pouze cca 160 znaků včetně mezer. Pokud tedy description (popis) obsahuje více znaků, tak vyhledávač sám rozhodne, co zobrazí ve výsledcích vyhledávání (SERP). Jestliže je v description naopak málo znaků (např. 30), tak si vyhledávač určí do popisu v SERP nějaký jiný text a nemusí se jednat o takový, který by se vám líbil.

Proto doporučuji do popisu vkládat 120 až 150 znaků včetně mezer.

Kam dál

Pokud nevíte, neváhejte se zeptat

© HelpMark | Tomáš Herout | Tel: +420 739 719 548 

Používáme cookies

Soubory cookie používáme k analýze údajů o našich návštěvnících, ke zlepšení našich webových stránek, zobrazení personalizovaného obsahu a k tomu, abychom od vás měli zpětnou vazbu.