MENU

Co je to titulek webové stránky

Jedná se o jakýsi nejhlavnější nadpis dané stránky (článku na webu). Jeho význam je doslova klíčový jak pro uživatele, tak i pro vyhledávače. Pokud chcete optimalizovat web pro vyhledávače tkz. SEO, tak je pro vás správný text v titulku velice důležitý.

titulek v SERP  

Kde všude se titulek objevuje

  • Uživatel jej může vidět v záložce okna internetového prohlížeče
  • Vyhledávače ho používají jako nadpis odkazu ve výsledcích vyhledávání (tkz. SERP) a současně jako tlačítko odkazu. Má tedy značný význam, pokud jde o přivedení nových návštěvníků na web
  • Pokud si návštěvník chce odkaz na stránku uložit do svého prohlížeče, tak se právě titulek nabídne jako název odkazu (je možné jej přepsat před uložením)
  • Text titulku bude použit i v historii prohlížeče a měl by tedy napovědět, o jakou stránku se jedná

Jak by měl titulek vypadat

Měl by obsahovat klíčová slova dané stránky (článku na webu). Rozhodně však není správné, pokud se někdo pokouší vložit hodně slov do titulku, protože to je spíše na škodu, než k užitku. V tomto případě méně znamená více. Příliš dlouhé titulky znamenají devalvaci jednotlivých obsažených slov. Slova v titulku by měla co nejpřesněji a nejvýstižněji vystihnout obsah stránky. Každá stránka by tedy měla mít zcela originální titulek. Opakování stejného titulku webu z pohledu SEO rozhodně neprospívá!

Pokud nevíte, neváhejte se zeptat

© HelpMark | Tomáš Herout | Tel: +420 739 719 548 

Používáme cookies

Soubory cookie používáme k analýze údajů o našich návštěvnících, ke zlepšení našich webových stránek, zobrazení personalizovaného obsahu a k tomu, abychom od vás měli zpětnou vazbu.