MENU

Šablona vzhledu

Systémy na správu obsahu jakým je i Joomla jsou univerzální systémy používané na mnoha webech. Webové stránky by však měly mít originální vzhled (design). Proto systémy jako je Joomla používají šablony vzhledu, aby každý web mohl být grafický originál.

Jak funguje šablona vzhledu Joomly

Po technické stránce je to na delší povídání. Zjednodušeně se to dá popsat na následujícím příkladu:

Pokud internetový návštěvník navštíví web spravovaný Joomlou, tak Joomla požadovanou stránku nejprve sestaví z dat, která do ní vložil správce webu přes administraci (texty, obrázky, odkazy...) a k těmto datům přiřadí určenou šablonu vzhledu. Přesněji. Do šablony vzhledu Joomla vloží takový obsah, který má nastavený prostřednictvím administrace, a takto sestavenou stránku zobrazí návštěvníkovi.

Jaký vliv má kvalita šablony na kvalitu webových stránek

Šablona má obrovský vliv na kvalitu stránek. Návštěvníci webu (i roboti vyhledávačů) se fakticky s CMS (např. Joomlou) nikdy přímo nesetkají. Setkají se pouze s tím, co jim CMS pošle. To znamená, že se setkají se šablonou vzhledu a obsahem vkládaným správci webu do administrace. Je pravda, že každé CMS, včetně Joomly, některé části automaticky generuje (např. datum, výsledky vyhledávání uvnitř webu...). Forma generování nemusí být vždy ideální daným potřebám, třeba i z pohledu SEO. Nicméně každý nedostatek je vždy možné vyřešit správnou implementací systému.

Kam dál

Pokud nevíte, neváhejte se zeptat

© HelpMark | Tomáš Herout | Tel: +420 739 719 548 

Používáme cookies

Soubory cookie používáme k analýze údajů o našich návštěvnících, ke zlepšení našich webových stránek, zobrazení personalizovaného obsahu a k tomu, abychom od vás měli zpětnou vazbu.