MENU

Co je to komponenta v Joomle

joomla komponenty Komponenta je to hlavní, co se zobrazí návštěvníkovi webu. Může to být jeden článek, kategorie více článků, výsledky vyhledávání, kontakty, e-shop... Kolem komponenty se pak zobrazují různé moduly. Komponenta dodatečně doinstalovaná může obsahovat vlastní ovládání (podobné Joomle samotné), zásuvné moduly (pluginy) i moduly pro zobrazování obsahu.

Komponenty v základní instalaci Joomla

Komponenta "Aktualizace Joomla"

Slouží k vyhledávání a nabízení nejnovějších aktualizací systému Joomla. Pro bezpečnost a ochranu před útoky hackerů je nesmírně důležité stále udržovat systém aktuální. Právě o to se stará tato komponenta. Neprovede ale žádnou aktualizaci bez vašeho vědomí a bez vašeho potvrzení.

Komponenta „Bannery"

Primárně je určena pro zobrazování reklamních bannerů, a k tomu je také přizpůsobena. Umí nejen zobrazovat různé bannery (obrázky) v určitý čas, ale také sleduje počet zobrazení a počet kliknutí. Komponenta banner se dá použít v případě, kdy vyděláváte na webu tím, že přivádíte návštěvníky na jiné weby, ale lze ji úspěšně používat i pro poutání na obsah uvnitř vlastního webu.

Komponenta „Hledání" a „Chytré hledání"

Hledání je velice užitečná a hojně užívaná komponenta. Navigace webu by sice měla být intuitivní, avšak reálně nemůže vyhovět všem požadavkům. Proto hledání může pomoci návštěvníkům v orientaci na webu a správci webu zase napoví, na co se návštěvníci často ptají.

Chytré hledání v Joomle od verze 2.5. Navíc umožnuje určité rozšíření možností navigace díky našeptávači pod polem hledání.

Komponenta „Kontakty"

Většina webových stránek informuje návštěvníky také o kontaktech (např. telefon, e-mail, adresa apod.) a často se od webu žádá, aby návštěvníkovi umožnil kontaktovat správce webu nebo nějakou konkrétní osobu prostřednictvím kontaktního formuláře. Toto vše zajišťuje komponenta kontakty, která díky tomu také patří mezi velice často využívané.

Komponenta „Kanály"

Pomocí RSS kanálů, můžete svým pravidelným návštěvníkům nabídnout možnost, být automaticky informováni o novém obsahu vašich webových stránek. Tuto funkci nabízí právě komponenta kanály, která je užitečná jak pro návštěvníky, tak i pro majitele webu.

Komponenta „Odkazy"

Slouží pro vkládání externích odkazů, tedy odkazů na jiné webové stránky než ty, na kterých se nachází Joomla. Zde je namístě varovat, že majitel (správce) webu je odpovědný za to, na koho odkazuje. Odkazování na jiný web může mít negativní vliv na SEO (optimalizace pro vyhledávače) a v extrémním případě i trestněprávní důsledky. Klidně odkazy používejte, ale přemýšlejte o tom, na koho odkazujete.

Komponenta „Přesměrování"

Naleznete ji v základní instalaci Joomla 2.5 (v Joomla 1.5 byste ji museli doinstalovat). Hodí se v tom případě, kdy potřebujete přesměrovat nějakou URL adresu uvnitř vašich webových stránek. Například pokud přemístíte oblíbený článek do nové kategorie a musíte také změnit jeho URL.

Pokud nevíte, neváhejte se zeptat

© HelpMark | Tomáš Herout | Tel: +420 739 719 548 

Používáme cookies

Soubory cookie používáme k analýze údajů o našich návštěvnících, ke zlepšení našich webových stránek, zobrazení personalizovaného obsahu a k tomu, abychom od vás měli zpětnou vazbu.