MENU

Co jsou to vložené styly v obsahu

Termínem „vložené styly" nebo také „inline styly" se označuje vložení kusu CSS kódu přímo do HTML. Ukázka zde:
in line styly2

Webová stránka se skládá z obsahové části tvořené jazykem HTML, který nese text, odkazy, obrázky, tabulky atd. HTML samo o sobě neřeší vzhled, jako jsou barvy, druh fontu, velikost písma atd. Vzhledem se zabývá jazyk CSS, který by měl být v externím souboru a oddělen tak od obsahu. I přesto je možné vložit části jazyka CSS přímo do HTML, čemuž se říká „vložené styly" nebo také „inline styly". Tyto vložené styly sice fungují a návštěvník webu si jich ani nevšimne, avšak neznačí o profesionalitě tvůrce nebo správce obsahu webu.

Proč vložené styly vadí

Webové stránky navštěvují také roboti vyhledávačů jako je Google, Seznam... Vyhledávače se snaží posoudit kvalitu webových stránek, aby lidem, kteří důvěřují danému vyhledávači, nabídli odkazy na co nejkvalitnější stránky, a udrželi si tím přízeň svých návštěvníků. Jeden z mnoha faktorů jak vyhledávače posuzují kvalitu webových stránek, je i to, zda posuzovaný web používá vložené styly do HTML, což nenasvědčuje o profesionalitě, a navíc stěžuje vyhledávačům práci. Proto se může stát, že web s vloženými styly bude na klíčové slovo na nižší pozici ve výsledku vyhledávání (tzv. SERP), než obdobný web bez vložených stylů. Vložené styly tedy škodí webu z pohledu SEO.

Pokud to s webem a jeho obsahem myslíte vážně, tak nevkládejte styly přímo do HTML, a pokud už musíte, tak jen v minimální míře.

Jak poznat, zda web obsahuje vložené styly

  1. Otevřete si stránku v prohlížeči
  2. Zobrazte si zdrojový kód, většinou pomocí tlačítek [Ctrl] + [U]
  3. Zadejte hledání, většinou pomocí tlačítek [Ctrl] + [F]
  4. Dejte vyhledat řetězec znaků „style=" (zadejte bez uvozovek pochopitelně)
  5. Každá položka „style=" znamená vložený styl do HTML

Tímto způsobem zjistíte, kolik máte na stránce vložených stylů. Tento test byste měli opakovat na každé jednotlivé klíčové stránce Vašeho webu.

Kam dál

Pokud nevíte, neváhejte se zeptat

© HelpMark | Tomáš Herout | Tel: +420 739 719 548 

Používáme cookies

Soubory cookie používáme k analýze údajů o našich návštěvnících, ke zlepšení našich webových stránek, zobrazení personalizovaného obsahu a k tomu, abychom od vás měli zpětnou vazbu.