MENU


Warning: imagecreatefrompng(): gd-png: libpng warning: iCCP: known incorrect sRGB profile in /data/www/helpmark.cz/www.helpmark.cz/libraries/vendor/joomla/image/src/Image.php on line 703

Warning: imagecreatefrompng(): gd-png: libpng warning: Interlace handling should be turned on when using png_read_image in /data/www/helpmark.cz/www.helpmark.cz/libraries/vendor/joomla/image/src/Image.php on line 703

Rewrite mod (přátelská URL adresa)

Dnes se zcela běžně tvoří webové stránky jako dynamické, kdy CMS (redakční systém, publikační systém) jednotlivé stránky montuje z určitých částí. Má to mnoho nesporných výhod (především snadnou správu obsahu webu), avšak vyžaduje to technicky jiné URL. Technické URL jsou bohužel dlouhé a nepraktické pro člověka. Pro vyhledávače technické URL nemusí obsahovat klíčová slova, což je pochopitelně nevýhoda z hlediska SEO. Proto je možné tuto nepraktickou URL přepsat (rewritovat) viz. obrázek zobrazující URL před a po rewrite:

  Rewrite mod

Že ta přátelská URL vypadá pro člověka o mnoho lépe? A navíc tato URL obsahuje klíčové slovo, čímž pomáhá v SEO. Pokud chcete rewritovat URL, tak to musí umět vaše CMS a také váš webhosting.

Kam dál

Školení Joomla | Školení SEO | Tvorba webových stránek

Pokud nevíte, neváhejte se zeptat

© HelpMark | Tomáš Herout | Tel: +420 739 719 548 

Používáme cookies

Soubory cookie používáme k analýze údajů o našich návštěvnících, ke zlepšení našich webových stránek, zobrazení personalizovaného obsahu a k tomu, abychom od vás měli zpětnou vazbu.