MENU

Co je to S-rank

S-rank je orientačním parametrem hodnocení zpětných odkazů webových stránek ze strany vyhledávače Seznam.cz. Důležité je slovo ORIENTAČNÍ. Je chyba myslet si, že vysoký s-rank znamená automaticky dobrou pozici ve výsledcích vyhledávání na klíčové slovo.

S-rank je pouze ukazatel zpětných odkazů, které směřují na vaše webové stránky. Zpětné odkazy jsou pro webové stránky pozitivním faktorem z hlediska SEO, ale rozhodně ne jediným ukazatelem kvality webu. Světová jednička mezi vyhledávači Google používá obdobný parametr PageRank, který na první pohled vypadá stejně, ale ve skutečnosti se počítá podle jiného principu. Viz. článek o PageRank.

Jak se S-rank vypočítává?

Přesný algoritmus výpočtu se nezveřejňuje a znají jej pouze vybraní lidé v Seznamu. Princip je však známý a v originále se jmenuje „Hubs & Authorities" což lze přeložit jako „rozcestníky a autority". Jde o to, že některé webové stránky fungují jako rozcestníky (návštěvníci je používají jako prostředníky k nalezení informací na autoritách) a jiné weby jako autority (návštěvníci na nich nalézají informace, nebo-li obsah a odkazují na ně rozcestníky). Je přirozené, že každý web je částečně rozcestník i autorita, ale každý v jiné míře. Pokud se vám to zdá složité, tak vezte, že jsem to popsal velmi stručně a ve skutečnosti je to daleko složitější.

Jak zjistit orientační s-rank konkrétních stránek

  1. Můžete si nainstalovat do svého internetového prohlížeče nějaké rozšíření, které vám orientační hodnotu s-rank ukáže. Přímo seznam nabízí tzv. „Lištičku", která umí daleko více věcí, než jen zjištění orientačního s-ranku. Například rychlejší přístup ke slovníku, e-mailu na webu atd.
  2. Pokud nechcete nic instalovat, můžete orientační hodnotu s-ranku zjistit přes nějaký web, který je k tomu určen. Hodnoty ranků se často nemění, proto není nutné je sledovat často. Můžete použít například http://www.piloun.com, který vám vedle S-ranku řekne i PageRank, JyxoRank, Alexa traffic rank, validitu kódu, strojově analyzuje také texty, titulek, popis a nadpisy.
  3. Orientační hodnotu S-rank je možné zjišťovat i programátorským dotazem na Seznamu, ale to využívají především programátoři například k tomu, aby na svém webu tuto hodnotu uvedli.

Kam dál

Pokud nevíte, neváhejte se zeptat

© HelpMark | Tomáš Herout | Tel: +420 739 719 548 

Používáme cookies

Soubory cookie používáme k analýze údajů o našich návštěvnících, ke zlepšení našich webových stránek, zobrazení personalizovaného obsahu a k tomu, abychom od vás měli zpětnou vazbu.