MENU

Co je to sitemap

Slovo sitemap znamená mapa webových stránek. V podstatě se jedná o kompletní seznam odkazů na veškeré webové stránky, umístěné na dané doméně. Sitemap se obvykle zobrazuje ve dvou variantách:

  1. sitemap v provedení html/php – slouží návštěvníkům webu, jako jeden z nástrojů navigace po obsahu webových stránek,
  2. sitemap v provedení xml – je určen robotům vyhledávačů, jako seznam všech odkazů na webové stránky, pro snadnější indexování.

Proč mít na webu sitemap?

Sitemap má smysl hlavně u rozsáhlejších webů, především u e-shopů. Mnoho návštěvníků si ještě nezvyklo používat sitemap.html k navigaci, ale roboti vyhledávačů sitemap.xml používají velice rádi a často.

Pro robota znamená sitemap.xml zjednodušení jeho práce a web, na kterém je sitemap.xml umístěn, je z pohledu vyhledávače kvalitnějším webem. Neznamená to sice, že pro kvalitní SEO stačí jen na web umístit sitemap a je hotovo. Sitemap však může svou troškou pomoci v lepším výsledkům přirozeného vyhledávání v SERP na daná klíčová slova.

Pokud nevíte, neváhejte se zeptat

© HelpMark | Tomáš Herout | Tel: +420 739 719 548 

Používáme cookies

Soubory cookie používáme k analýze údajů o našich návštěvnících, ke zlepšení našich webových stránek, zobrazení personalizovaného obsahu a k tomu, abychom od vás měli zpětnou vazbu.