MENU

Co je to článek v systému Joomla!

joomla článek

Drtivá většina webových stránek se skládá z vícero stránek v rámci jednoho webu, respektive jedné domény (příklad domény „www.helpmark.cz"). Těmto stránkám uvnitř webu se, nejen v Joomle, říká články. Lze to přirovnat k novinám. Doména je něco jako jméno novin a tyto noviny se skládají z jednotlivých článků.

Ne každá stránka webu postaveného na Joomle musí být nutně článek tak, jak jej definuje Joomla. Klasickým příkladem je titulní stránka, která může být jedním článkem, ale také může zobrazovat náhledy jiných článků. V takovém případě se o klasický článek nejedná. Těchto případů může být více.

K čemu články slouží

Články v Joomle slouží k ručnímu vkládání obsahu, který není automaticky generován. Je do nich možné vkládat např. texty, nadpisy, seznamy, tabulky, obrázky, videa, odkazy, kotvy, oddělovací linky ...

Články jsou tvořeny jazykem HTML, avšak Joomla nabízí editory, jež generují jazyk HTML za uživatele. Říká se jim WYSIWYG editory a více o nich se dočtete zde.

Jak pracovat se články se více dočtete zde v návodech.

Pokud nevíte, neváhejte se zeptat

© HelpMark | Tomáš Herout | Tel: +420 739 719 548 

Používáme cookies

Soubory cookie používáme k analýze údajů o našich návštěvnících, ke zlepšení našich webových stránek, zobrazení personalizovaného obsahu a k tomu, abychom od vás měli zpětnou vazbu.