MENU

CLEAR – css vlastnost zrušení obtékání

Důležitá vlastnost používaná pro zastavení obtékání pomocí vlastnosti FLOAT. O obtékání se více dočtete zde. Obtékání je sice ve webdesignu nesmírně užitečné, ale na stranu druhou se může stát i noční můrou. Pokud nedefinujete, kde se má obtékání zastavit, tak můžete mít následující problémy:

  • Nezobrazení pozadí a rámečku u nadřazeného elementu (třeba DIVu) v případě, že obsahuje jen obtékané elementy. Nemá totiž jak vypočítat svou výšku, protože obtékané elementy se do celkové výšky nezapočítávají
  • Obtékání i obsahu, který není vhodné obtékat
  • Vzájemné obtékání více prvků u responzivního designu může způsobit naprostý chaos v určitých šířkách okna prohlížeče.    

Způsob zápisu

Ukázka zápisu zrušení obtékání u všech nadpisů druhé úrovně (h2).

h2 {
clear: both;
}

Vysvětlení způsobu zápisu

Selektor h2 určuje, že vlastnosti uvedené ve složených závorkách budou aplikovány na všechny nadpisy druhé úrovně. Ve složených závorkách je uveden název vlastnosti clear a jeho hodnota je pro oba (both), tudíž jak pro levé (left), tak i pravé (right) obtékání.

Kam dál

Naše služby Kurz základy HTML a CSS Kurz tvorby webových stránek pomocí systému Joomla Obecná pravidla CSS

Potřebujete pomoci? Žádný problém!

Nevíte si s něčím rady a potřebujete rychlou pomoc odborníka? Můžete se obrátit na nás a my vám dokážeme pomoci i přes internet.

Více o on-line pomoci přes internet se dozvíte zde:

On-line pomoc

Pokud nevíte, neváhejte se zeptat

© HelpMark | Tomáš Herout | Tel: +420 739 719 548 

Používáme cookies

Soubory cookie používáme k analýze údajů o našich návštěvnících, ke zlepšení našich webových stránek, zobrazení personalizovaného obsahu a k tomu, abychom od vás měli zpětnou vazbu.