MENU

Školení "MS Excel – VBA a makra"

Kurz MS Excel se zaměřením na již zkušené uživatele MS Excel, kteří potřebují řešit složitější úlohy jako např.: automatická úprava dat importovaných z jiných systémů, interakce mezi jednotlivými soubory apod.

Přínos školení pro účastníky

Účastníci se naučí, nezbytnou teorii o programování na v jazyce VBA, a to na konkrétních příkladech ze kterých se dá teorie snadněji pochopit. Naučí se číst již v hotovém VBA kódu a porozumět mu natolik, že ho budou moci upravit podle svých potřeb.

Osnova školení:

  1. Ukázka zaznamenání provedených operací pomocí makra a vysvětlení, jak to VBA vlastně dělá
  2. Trocha teorie, co to VBA je a jak spolupracuje v MS Excel a ostatními produkty MS Office
  3. Způsob zápisu v jazyce VBA, jaké má logiky a pravidla
  4. Co to jsou proměnné, k čemu slouží, jak je vytvořit a jak s nimi pracovat
  5. K čemu jsou ve VBA pole, jak nám mohou být užitečná, jak je vytvořit a jak je zpracovat k našemu užitku
  6. Co dělat, když se bude VBA muset rozhodovat, aneb práce s podmínkami v praktickém životě
  7. Když bude třeba opakovat nějaký kus kódu, tak se naučíme, jak používat cykly, a přitom se nezacyklit
  8. Jak umožnit uživatelům zadat data pomocí formulářů
  9. Praktická demonstrace všech základních prvků v užitečném, byť stručném, příkladu 

Pro koho je kurz vhodný

Pro již zkušené pracovníky, kteří zvládají práce s funkcemi, ale již se potřebují posunout o úroveň výše. Není nezbytná znalost principů programování, nutné základy si probereme na kurzu

Formy výuky, metody prezentace a použité pomůcky

Rozhodně se nejedná o nudný výklad. Veškeré znalosti získáte přímo na příkladech ze skutečné praxe, díky tomu se vám lépe vžijí. Každý kurz je vlastně originál, protože se zaměřuje především na to, co zajímá konkrétní skupinu účastníků školení. Veřejné kurzy nejsou žádná masová záležitost. Pořádají se pro 2 až 4 účastníky, takže je dostatek prostoru pro každého účastníka. Pokud by vám to nestačilo, můžete zvolit individuální kurz.

V ceně jsou i prezentační materiály určené k studiu i po skončení (ke stažení zde)a možnost konzultací po dobu 30-ti dnů od skončení školení.

Kdo vás bude školit

Tomáš Herout

Tomáš Herout

Lektor s mnohaletými zkušenostmi, který mj. v MS Excelu provádí i automatizované operace pomocí VBA. Současně také pracuje jako programátor, manažer a marketér. Neživí se jen jako lektor, ale s MS Excelem každodenně pracuje v rámci své mimoškolní praxe.

Individuální osobni kurzy

Pro ty, kteří dávají přednost maximálnímu individuálnímu přístupu a chtějí si ze školení odnést maximum znalostí a dovedností, nabízíme individuální kurzy. V nich se lektor věnuje jedinému studentovi a díky tomu je strávený čas využit daleko efektivněji.

Cena individuálního osobního kurzu je 6.000,- Kč/den + 21% DPH, tj. 7.260,- Kč včerně DPH

Individuální kurzy po internetu

Individuální kurz po internetu je pro účastníka nejefektivnější způsob výuky. Většinou probíhá 1 až 2 hodiny denně dvakrát až třikrát za týden. Cena je od 600,- Kč za 1 hod výuky včetně 21% DPH při dohodě na min 20 hod. výuky. Další detaily on-line výuky včetně popisu, co budete potřebovat naleznete na tlačítku níže.

Více se o školení po internetu dočtete zde Ceník on-line individuálního školení Kalendář pro rezervaci volného termínu

Pokud nevíte, neváhejte se zeptat

© HelpMark | Tomáš Herout | Tel: +420 739 719 548 

Používáme cookies

Soubory cookie používáme k analýze údajů o našich návštěvnících, ke zlepšení našich webových stránek, zobrazení personalizovaného obsahu a k tomu, abychom od vás měli zpětnou vazbu.