MENU

Co je to sekce v Joomla 1.5

Pozor!!! Neplatí pro Joomla 2.5

Sekce je první a nejvyšší úrovní třídění obsahu webových stránek (článků). CMS Joomla 1.5 má, oproti jiným CMS, pevně vytvořenou strukturu obsahu, a to ve dvou úrovních. V sekcích a kategoriích. Každou sekci lze dále dělit do různých kategorií. Sekce je tedy nadřazená nad kategoriemi. Na přiloženém obrázku je tato struktura názorně zobrazena.

graf struktury sekcí, kategorií a článků v Joomla

K čemu jsou sekce v Joomle dobré

Při tvorbě obsahu webových stránek je moudré postupovat systematicky. Články je rozumné třídit do určitých skupin, podle toho do kterých logicky a tématicky patří. Není to sice nezbytné vždy (články lze označit jako „nekategorizované" pokud se do žádné skupiny nehodí), ale tříděním se vytváří pořádek v obsahu.

Jak sekce pomohou navigaci v Joomle

Přínos sekcí (potažmo promyšlené třídění obsahu) je velmi významný:

  • usnadňuje orientaci v článcích uvnitř administrace Joomly (nenechte se mást tím, že na počátku je článků málo, až jich přibude, tak to pochopíte),
  • článek zařazený do sekce si může automaticky vytvořit odkaz v navigaci samotných webových stránek, pokud je to tak nastaveno v implementaci Joomla. Jde to samozřejmě udělat i ručně, ale každá úspora času a práce je vítaná a eliminuje chyby lidského faktoru.

Jak sekce v Joomle uchopit

Pochopitelně to bude u každého webu odlišné v závislosti na plánované obsahové struktuře. Jako příklad lze uvést sekci „Aktuality" která se bude dále dělit na kategorie „Novinky z firmy", „Výprodeje", „Články na aktuální témata", apod.

Naše firma v rámci tvorby webových stránek, či optimalizace webu, na počátku zpracovává i obsahovou strategii, která zahrnuje právě tuto logickou strukturu obsahu. Vytvořit si ji však může v podstatě kdokoli, pokud má určité zkušenosti, schopnosti a představu jak by se měl dotyčný web vyvíjet do budoucna. Z letité zkušenosti lze doporučit zahrnout do úvah i názory lidí mimo vlastní firmu, protože ti „z venku" nejsou postiženi tzv. profesní slepotou.

Pokud nevíte, neváhejte se zeptat

© HelpMark | Tomáš Herout | Tel: +420 739 719 548 

Používáme cookies

Soubory cookie používáme k analýze údajů o našich návštěvnících, ke zlepšení našich webových stránek, zobrazení personalizovaného obsahu a k tomu, abychom od vás měli zpětnou vazbu.