MENU

Co je to GATC

Měřící kód Google Analytics GATC GATC je kód JavaScriptu umístěný do webových stránek, jehož úkolem je sbírat statistická data o návštěvnosti a zasílat je službě Google Analytics.

Jak GATC získat

Kód GATC si můžete vygenerovat přímo v Google Analytics. Stačí si v Google Analytics založit uživatelský účet (postup jak založit účet) a po přidání webové stránky vám systém nabídne vygenerování GATC určený přímo pro váš web a upravený v závislosti na tom, co od měření budete konkrétně požadovat. Tento generátor přirozeně neumí upravovat GATC na všechny možnosti, ale pro většinu měření je to dostačující.

Kam se má GATC vložit

Měřící kód GATC se má nacházet na každé stránce, kterou chcete měřit. Pokud máte statický web, tak GATC musíte vložit do každé ze stránek webu. Dnes jsou ale statické weby vzácností, a v případě dynamických webů, je to o poznání jednodušší. Dynamické weby používají šablony vzhledu, ze kterých sestavují webové stránky. Proto stačí GATC vložit do šablony vzhledu, a tím se kód dostane na každou stránku, která je z této šablony složena.

Většinou se GATC umísťuje do hlavičky HTML kódu. Není to však povinnost. Může se v podstatě nacházet kdekoli v HTML kódu.

Kam dál

Pokud nevíte, neváhejte se zeptat

© HelpMark | Tomáš Herout | Tel: +420 739 719 548 

Používáme cookies

Soubory cookie používáme k analýze údajů o našich návštěvnících, ke zlepšení našich webových stránek, zobrazení personalizovaného obsahu a k tomu, abychom od vás měli zpětnou vazbu.