MENU

Co je to TinyMCE

TinyMCE je WYSIWYG editor, jehož úkolem je umožnit vytváření HTML kódu i pro lidi, jež (X)HTML neovládají. Pracuje se s ním podobně jako s jiným textovým editorem např. MS Word, OO Writer ...

TinyMCE je základním editorem v Joomla, není nutné jej instalovat samostatně, nachází se již v základní instalaci. Zobrazuje se ve třech variantách zobrazení a sice v:

 1. Jednoduchý – uživateli umožní: psát text, zvýraznit jej ztučněním nebo kurzívou, vytvářet seznamy. V rozporu s pravidly také podtrhávat a přeškrtávat text (to by mělo být řešeno v samostatném souboru). Po stránce administrace také čistit kód a vrátit se o krok zpět / vpřed.
  TinyMCE jednoduchy
 2. Pokročilý – umí totéž co jednoduchý a navíc: tvořit odkazy a kotvy, vkládat obrázky a vodorovné linky, horní a dolní index, speciální znaky, označovat části obsahu (nadpisy, adresy ...) a přidělovat jim třídy stylu pro úpravu vzhledu. V rozporu s pravidly také určovat zarovnání textu.
  TinyMCE pokrocily
 3. Rozšířený – umí totéž co oba předchozí a navíc: tvořit tabulky a pracovat s nimi, čistit text vkládaný z jiného zdroje (např. z MS Word), vyhledávat a zaměňovat části textů, vkládat aktuální datum a čas, umístit znak rozdělující stránku na více stránek ... V rozporu s pravidly také měnit velikost, barvu, font a barvu podkladu písma. Po stránce administrace také rozšířit editor na celé okno prohlížeče.
  TinyMCE rozsireny   

Kde lze změnit zobrazení variant TinyMCE

Pokud máte, coby uživatel, dostatečná oprávnění, pak postupujte následovně:

 1. Přihlaste se do systému Joomla (postup přihlášení zde)
 2. Ukažte kurzorem myši ve vodorovné liště na „Rozšíření"
 3. Klikněte na „Správce zásuvných modulů"
 4. V seznamu najděte „Editor – TinyMCE" a klikněte na něj
 5. V pravém sloupci první položka „Funkčnost" si vyberte tu, kterou požadujete
 6. Klikněte na „Uložit"

Pokud nevíte, neváhejte se zeptat

© HelpMark | Tomáš Herout | Tel: +420 739 719 548 

Používáme cookies

Soubory cookie používáme k analýze údajů o našich návštěvnících, ke zlepšení našich webových stránek, zobrazení personalizovaného obsahu a k tomu, abychom od vás měli zpětnou vazbu.