MENU

Co je to JCE editor

JCE v Joomla 2.5 JCE je WYSIWYG editor, který umožňuje vytvářet webový obsah stránek (texty, odkazy, obrázky, tabulky...) tím, že generuje (X)HTML kód nutný pro zobrazení obsahu na internetu. Mohou s ním pracovat lidé, kteří vůbec HTML jazyk neznají, protože JCE vygeneruje kód za ně. Ovládání je intuitivní a trochu připomíná MS Word. JCE je editor používaný v CMS Joomla. Nenachází se v základní instalaci Joomla, nýbrž jedná se o rozšíření (tkz. komponentu).

Výhody JCE editoru

Oproti editoru TinyMCE, který je součástí základní instalace, nabízí JCE uživatelům výrazně větší komfort ovládání a správcům systému lepší možnosti upravit jej potřebám daného webu. Díky tomu se jedná o velice oblíbený editor hojně používaný v mnoha instalacích Joomly. Není rozhodně dokonalý, ale patří bezesporu mezi špičky ve WYSIWYG editorech používaných v CMS Joomla.

Nevýhody JCE editoru

Někomu se může jevit jako zbytečně složitý, protože mnoho ovládacích prvků (ikon) běžný uživatel nikdy nepoužije a jen jej rozptylují. Řešení je však nesmírně snadné. V nastavení můžete zakázat (skrýt) jakýkoli ovládací prvek, který považujete za nepotřebný.

Další nepříjemností je fakt, že JCE občas negeneruje HTML kód tak, jak bychom si přáli. To je ovšem nevýhoda prakticky všech WYSIWYG editorů.

Pokud nevíte, neváhejte se zeptat

© HelpMark | Tomáš Herout | Tel: +420 739 719 548 

Používáme cookies

Soubory cookie používáme k analýze údajů o našich návštěvnících, ke zlepšení našich webových stránek, zobrazení personalizovaného obsahu a k tomu, abychom od vás měli zpětnou vazbu.