MENU

Co je to plugin, neboli zásuvný modul

V případě Joomly (ale i jiných aplikací) se jedná o modul, který se zasunuje (z angl. plug-in) mezi nějaké části systému. Nejlépe se to dá pochopit na konkrétním příkladu.

Plugin v administraci Joomly

Když si v Joomle otevřete nový článek, tak se v prostoru pro obsah článku objeví zásuvný modul (plugin), který slouží ke vkládání textů, tabulek, odkazů, obrázků... Tento zásuvný modul je WYSIWYG editor a jeho úkolem je vytvořit obsah stránky způsobem „co vidí, to udělá", přesněji převede to, co je do něj vloženo na HTML kód a ten následně předá Joomle k uložení do databáze obsahu. Jedná se tedy o plugin jež je zasunut mezi správce obsahu webu (člověkem) a databází Joomly. Nenechte se prosím mýlit, že WYSIWYG editor JCE je současně také komponenta.

Plugin použitý v obsahu webu

Existují ale i jiné druhy zásuvných modulů, které například zajistí, aby před odesláním stránky byla do určeného místa vložena fotogalerie. Taková plugin je mezi ručně vloženým obsahem a tím, co se nakonec zobrazí návštěvníkovi webu.

Dalším příkladem je plugin, který nalezne v obsahu článku jakýkoli e-mail, vytvoří z něj automaticky odkaz (mailto), ale použije na něj ochranu před spamovacími roboty.

Pokud nevíte, neváhejte se zeptat

© HelpMark | Tomáš Herout | Tel: +420 739 719 548 

Používáme cookies

Soubory cookie používáme k analýze údajů o našich návštěvnících, ke zlepšení našich webových stránek, zobrazení personalizovaného obsahu a k tomu, abychom od vás měli zpětnou vazbu.